Jak wybrać fototapetę do kuchni – postaw na fototapety plamoodporne!

fototapety kuchnia

Jak wybrać fototapetę do kuchni, która będzie łatwa w utrzymaniu? Fototapety plamoodporne to idealne rozwiązanie! Takie fototapety są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu i z pewnością urozmaicą waszą kuchnię.

Zastanawiacie się jak wybrać fototapetę do kuchni? Kuchnia bowiem to miejsce, gdzie ryzyko zanieczyszczeń jest wysokie. Odpryski tłuszczu lub wody to jedne zagrożeń, jakie czyhają na ściany. Problem ten możecie rozwiązać, wybierając fototapety plamoodporne czyli po prostu – łatwe w czyszczeniu fototapety do kuchni.

Jak wybrać fototapetę do kuchni? Żeby dobrze odpowiedzieć na to pytanie, wyobraźcie sobie taką sytuację. Po powrocie z pracy chcecie szybko przygotować sobie coś do jedzenia. W wyniku pośpiechu i waszej nieostrożności krople tłuszczu z patelni lądują na waszej kuchennej ścianie. A przecież niedawno ją malowaliście… Przyznajcie, że takie sytuacje się zdarzają i nie należą do najbardziej przyjemnych – w końcu nikt nie lubi brudnych ścian ani remontów. Wybierając plamoodporne fototapety do kuchni unikniecie tego problemu. W razie jakichkolwiek zabrudzeń, możecie bez problemu zetrzeć je wilgotną ściereczką i cieszyć się pięknym widokiem ścian.

Wybierając fototapetę do waszej kuchni, zwróćcie także uwagę na to, by była szczególnie odporna na czynniki panujące w tym pomieszczeniu. Wysoka temperatura, opary, para wodna – to wszystko może sprawić, że wasze ściany będą wyglądać nieestetycznie. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej fototapety. Należy zatem postawić na fototapety plamoodporne. Pozwolą one chronić ściany przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Nawet jeśli zdarzy nam się je pobrudzić, to te skazy nie są szczególnie widoczne. Nie musicie także obawiać się wilgoci czy pary. Fototapety plamoodporne wytrzymają i takie zagrożenie i będą wciąż wyglądać jak nowe. Dobrze dobrana fototapeta do kuchni nie będzie się także odklejać czy pękać pod wpływem zmiennych temperatur. Będzie także doskonale odprowadzać wilgoć. Zatem jak wybrać fototapetę do kuchni, która sprosta waszym oczekiwaniom?

Czym charakteryzują się odporne fototapety? Przede wszystkim są to powierzchnie wykonane z folii winylowej. Ale to nie koniec. Dodatkowe zabezpieczenie laminatem jest w tym przypadku „kropką nad i”. Dzięki temu fototapety plamoodporne zyskują swoje niezwykle użyteczne właściwości. Nie sposób nie wspomnieć o tym, jak łatwa i bezproblemowa jest sama pielęgnacja tych powierzchni. Wystarczy mokra szmatka, trochę środka czyszczącego i pozbędziemy się każdej z plam. Nie straszne są nam nawet te bardziej uciążliwe. Takie fototapety doskonale sprawdzą się najbardziej kłopotliwych punktach jak np. nad kuchenką czy w pobliżu piekarnika i lodówki.

fototapeta w kuchni

Jeżeli jesteście posiadaczami większej kuchni i chcielibyście zaaranżować fototapetę dalej od kuchennych sprzętów, np. na ścianie za stołem, śmiało możecie wybrać fototapety lateksowe, które są nieco grubsze od tych standardowych papierowych, dzięki czemu będą nadawać się do waszej kuchni. Dla szczególnie ostrożnych polecamy wersję najbardziej ekonomiczną, jaką są papierowe fototapety, pokryte laminatem – ten gatunek nie jest jednak odporny na zmywanie.

Być może zdecydowaliście już, jaki rodzaj fototapety będzie idealny do waszej kuchni. Kolejną kwestią dotyczącą tego jak wybrać fototapetę do kuchni jest oczywiście dobór interesującego was wzoru i koloru. Co z tego, że fototapety plamoodporne będą łatwe w pielęgnacji, jak nie będą stanowić atrakcyjnego elementu dla oka. Oczywiście wybór należy do was – możecie zaszaleć z wzorami przedstawiającymi np. jedzenie czy piękny widok lub postawić na klasyczny deseń, który ładnie wkomponuje się w kolorystykę waszej kuchni. Ogromny wybór dostępnych wzorów z pewnością sprawi, że wybierzecie coś dla siebie.

Jak wybrać fototapetę do kuchni? Odpowiedź mieści się w tych trzech pojęciach: funkcjonalność, łatwa pielęgnacja i estetyka. Połączenie tych elementów jest receptą na sukces, a tą receptą są z pewnością fototapety plamoodporne.

(Nikt nie oceniał)
Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *