Jak wybrać fototapetę dla dziecka – fototapeta odporna na zmywanie

fototapety dla dzieci

Zastanawiacie się jak wybrać fototapetę dla dziecka? Przede wszystkim powinniście wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Fototapeta odporna na zmywanie wydaje się tutaj rozwiązaniem wprost idealnym dla wszystkich rodziców.

Jak wybrać fototapetę dla dziecka, by dłużej cieszyć się jej dobrym wyglądem? Funkcjonalna fototapeta odporna na zmywanie z pewnością sprosta oczekiwaniom tych z was, który z pewnością pamiętają czasy, kiedy w latach wczesnej młodości przyozdabiało się ściany swojego pokoju plakatami ulubionych aktorów, zespołów i piosenkarzy. Miało to wartość sentymentalną i z pewnością tworzyło niepowtarzalny klimat, który z nostalgią pamięta się po dziś dzień, jednak z estetyką tych dekoracji było często nie najlepiej.

Postęp technologiczny znacznie ułatwia kwestie urządzania wnętrz, dlatego korzystając z techniki drukowania i klejenia fototapet, możecie zrealizować na ścianach pokoju dziecka nieprawdopodobne projekty. Taki zabieg to nie tylko ładna i atrakcyjna dla pociechy forma dekoracji, ale przede wszystkim trwała i odporna na zniszczenia powłoka. Jak wybrać fototapetę dla dziecka, by była nie tylko ładna, lecz przede wszystkim funkcjonalna? – podpowiadamy w artykule.

fototapeta dla dzieci

Jak wybrać fototapetę dla dziecka?

Pewnie sami wiecie, że powierzchnia w pokoju dziecka, zwłaszcza małego, jest narażona na zniszczenia, zalania, pomalowanie mazakami czy farbą. Zatem jak wybrać fototapetę dla dziecka, by zachowała świetny wygląd nie tylko do pierwszego ubrudzenia jej farbkami czy tłustym jedzeniem? Fototapeta odporna na zmywanie będzie więc dobrym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających i aktywnych dzieciaków.

Duże znaczenie ma rodzaj wybranej przez was fototapety. Na rynku dostępne są bardzo różne warianty tapet, jednak do dziecięcych pokojów zaleca się użycie co najmniej tapet lateksowych, a nawet fototapet do zadań specjalnych, czyli wariantu pokrytego winylową powłoką.

Teraz pozostaje pytanie, jak wybrać fototapetę dla dziecka spośród dostępnych rodzajów. Jednym z rozwiązań są fototapety lateksowe, które składają się z papieru syntetycznego, wzmocnionego lateksową warstwą. To dużo lepsza fototapeta odporna na zmywanie , ścieranie i wilgoć, aniżeli tradycyjne tapety papierowe. Dodatkowo warstwa substancji lateksowej powoduje, że kolory grafiki są dużo bardziej żywe i nasycone. Nie jest to jednak tapeta najbardziej wytrzymała z dostępnych na tapetowym rynku.

Innym rozwiązaniem są fototapety winylowe, czyli najdroższy wariant. Trzeba jednak przyznać, że dla tych z was, którzy posiadają małe dzieci, to chyba najbardziej rozsądne rozwiązanie. Najpewniej każdy z was widział kiedyś małego artystę w twórczym szale, który zaciekle tworzył sztukę na ścianach domu, podłodze czy meblach. Tapeta z warstwą winylu jest bardziej od innych odporna na zarysowania, ścieranie, zamoczenie i detergenty.

Oprócz kwestii dotyczącej tego jak wybrać fototapetę dla dziecka, podczas zamawiania fototapety do pokoju dziecka warto pomyśleć o zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia, w postaci laminatu. Doświadczenie pokazuje, że jest to bardzo skuteczne rozwiązanie i niezwykłe ułatwienie w utrzymaniu czystości powierzchni tapety.

Najlepiej, zdaniem rodziców, sprawdza się laminat nakładany na gorąco. Sporo osób również pozytywnie wypowiada się na temat laminatu foliowego. Lepiej zawczasu zainwestować pieniądze w tego typu ochronę i mieć spokojną głowę, niż łożyć na kolejną tapetę zaraz po pierwszym rysunku wykonanym przez dziecko na tradycyjnej, niezabezpieczonej tapecie.
Jak widać, fototapeta odporna na zmywanie to idealne rozwiązanie dla rodziców „małych artystów”. Jeżeli dalej zastanawiacie się jak wybrać fototapetę dla dziecka, postawcie przede wszystkim na łatwość czyszczenia i odporność na plamy – inwestycja w taką odporną fototapetę z pewnością się opłaci.

(Nikt nie oceniał)
Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *