Obramowanie dla fototapety – jak i po co to robimy?

Obramowanie

Obramowanie fototapety nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem – mało kto decyduje się obramować swoją fototapetę. Tymczasem efekt, jaki możemy uzyskać dzięki obramowaniu naszej tapety na ścianie, może przerosnąć najśmielsze oczekiwania każdego amatora pięknych wnętrz. Sprawdź!

Jeśli zdecydowałeś się na zakup fototapety, która stanie się ważnym elementem dekoracyjnym i nada Twojemu wnętrzu oryginalny wygląd, w kolejnym kroku możesz zastanowić się nad tym, czy ją obramować, czy po prostu umieścić na ścianie w wersji pierwotnej, bez zbędnych udziwnień.

Obramowanie fototapety może być pomocne w przypadku, kiedy chcemy uzyskać efekt klasyczny i trochę wyniosły. Wówczas naklejkę wzbogaca się odpowiednią ramką, może być ona drewniana lub styropianowa, którą w kolejnym kroku można pomalować na wybrany kolor. Jednak czy na pewno jest to dobry pomysł? I tak i nie.

Obramowanie fototapety

Obramowanie fototapety może nie prezentować się korzystnie w przypadku nowoczesnych wzorów i nowoczesnych wnętrz. Wprowadzi to bowiem trochę niepotrzebnego przepychu i nie będzie kompatybilne z resztą wystroju. Jeśli jednak lubimy szykowne, eleganckie i trochę staroświeckie wnętrza, pójście tym tropem, może okazać się celne.

Fototapeta sama w sobie bardzo mocno dekoruje i zmienia wnętrza, nie potrzebuje do tego dodatkowych elementów, zbędnego obramowania. Zanim zdecydujemy się zamontować ramkę czy elementy styropianowe, zastanówmy się, czy aby na pewno jest to dobrym pomysł.

Jeśli naklejka będzie dziełem sztuki – być może tak, ale jeśli wybierzemy modny wzór geometryczny – nie idźmy tą drogą.

(1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Nikola
    • 6 października 2021
    Odpowiedz

    Ja urządziłam swoje mieszkanie w stylu vintage i własnie obramowanie fototapety nadało jej specyficznego charakteru, nie wyobrażałam sobie takiego efektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *