Czarno-białe fototapety – klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie

czarno biala fototapeta

Czarno-białe fototapety to element wystroju wnętrza, przed którym niektórzy mają obawy. Niepotrzebnie, bowiem taka kolorystyka pasuje tak naprawdę do każdego koloru ścian. Czarno-białe fototapety to klasyka, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Czarno-białe fototapety to minimalizm, a wiele osób bardzo sobie go ceni. Prostota i przejrzystość nadają wnętrzu pewną szlachetność i dostojność. Niewiele barw czy wzorów daje nam poczucie uporządkowania, czystości formy. Sprawia, że wnętrze wpływa na nas, bo emanuje w ten sposób spokojem i harmonią. Codzienne hałasy w pracy, gwar na ulicach, wielkość kolorów z banerów reklamowych powodują, że w głowie robi się mętlik. Bałagan, od którego może rozboleć nawet głowa. Czarno-biała fototapeta to minimalistyczne rozwiązanie, a przecież minimalizm w naszym mieszkaniu pomaga się odstresować, wyciszyć, zorganizować swoją przestrzeń.

Ale często po pewnym czasie, jak każdy, pragniemy zmian. To, co kiedyś było ucieczką od natłoku rzeczywistości teraz staje się siedliskiem banału, schematyzmu i nijakości. Po prostu pomieszczenia stały się nudne, bez wyrazu i życia. Co zrobić w takich przypadkach? W pierwszej chwili na myśl przychodzi hasło „remont generalny”. Ale my przecież nie chcemy całkowicie zmieniać designu naszego mieszkania, chcemy tylko nieznacznie je zmodyfikować. Tchnąć w nie życie, coś zmienić, ale tak naprawdę bez naruszania ogólnego planu. W takim razie co powiecie na czarno-białe fototapety?

Czarno-biała fototapeta nie naruszy minimalistycznej estetyki. Niejako bezboleśnie się w nią wkomponuje, nadając pomieszczeniu nowego wymiaru, sprawiając, że spojrzymy na nasze mieszkanie zupełnie inaczej niż dotychczas. Czarno-białe fototapety to przecież kwintesencja minimalizmu, ale odpowiedni wzór lub motyw nada ścianie żywiołowego charakteru. A to wszystko w obrębie przyjętej już wcześniej estetyki. Bez zmienia całej koncepcji wystroju mieszkania, bez męczących remontów, bez wydawania horrendalnych kwot na materiały i ekipę remontową.

Ale czarno-białe fototapety to rozwiązanie nie tylko dla wielbicieli minimalizmu. Osoby, które posiadają inny wystrój w mieszkaniach również mogą skorzystać z możliwości, które dają im czarno-białe fototapety. Przypuśćmy, że nasze mieszkanie jest już żywe. W tym przypadku czarno-biała fototapeta może sprawdzić się równie dobrze, jak w minimalistycznym wnętrzu. Tutaj będzie grała rolę dodatku, który zauważalnie zmieni naszą przestrzeń, ale bez wprowadzania chaosu do już kolorowego i żywego wnętrza. Czarno-biała fototapeta tak naprawdę sprawdzi się w każdym wnętrzu, nieobca jest mu też na przykład stylistyka retro.

Można znaleźć czarno-białe fototapety w różne wzory, wachlarz możliwości jest naprawdę duży. My proponujemy przyjrzeć się harmonijnym, geometrycznym wzorom, wielbiciele abstrakcji i irracjonalności mogą skusić się na motywy wykorzystujące złudzenia optyczne. Dodatkowo zawsze atrakcyjne i o dużej wartości estetycznej są różnego rodzaju czarno-białe fotografie, na przykład obrazy zabytków i cudów architektonicznych poszczególnych miast europejskich czy światowych.

(Nikt nie oceniał)
Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *